Program Pedagogiczno-Dydaktyczny

Nasze priorytety

Myśl o założeniu naszego przedszkola zrodziła się z marzeń o najwyższej jakości edukacji i wychowania dzieci w wieku przedszkolnym w domowej atmosferze,w oparciu o słynne i stosowane na całym świecie metody wychowawcze Marii Montessori  .

Nasza placówka jest placówką niepubliczną, posiadającą wpis do ewidencji prowadzonej przez Prezydenta Miasta Krakowa  formy wychowania przedszkolnego.

Posiadamy również pozytywne opinie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Krakowie, stwierdzające spełnianie wymaganych przepisów przeciwpożarowych oraz warunków higieniczno-sanitarnych.

Przedszkole  jest stale monitorowane przez wyżej wyszczególnione organy.

Z założenia jesteśmy kameralnym przedszkolem o domowej atmosferze, w którym kładziemy nacisk na indywidualną  pracę z dzieckiem, a naszym celem jest stworzenie miejsca, gdzie największą wartością jest dziecko.

Obok rodzinnej atmosfery i zabawy, integralnie ze sobą powiązane zadania z różnych obszarów edukacji efektywnie i skutecznie będą stymulować ogólny rozwój każdego dziecka, bo przecież przedszkole to właśnie początek edukacyjnej drogi.

Pamiętajmy również o tym, że szczęśliwy człowiek to taki, który ma swoje pasje, coś co pozwala mu się spełnić, być kimś wyjątkowym. Może będzie chciał tańczyć, malować. Może zainteresuje go teatr, literatura bądź muzyka. A może znajomość języków obcych otworzy mu okno na świat.

Wychodząc więc naprzeciw Państwa oczekiwaniom przygotowaliśmy specjalną ofertę zajęć skierowaną do najmłodszych i ukierunkowaną pod kątem artystycznym.

Atutem  przedszkola  jest  położenie. Mieścimy się w wolnostojącym , nowym budynku  ,z dala od pośpiechu dnia codziennego, w otoczeniu parku i domów jednorodzinnych.

Przedszkole posiada także własny, bezpieczny plac zabaw , oddalony od ulicy, który zostanie niebawem przygotowany specjalnie na potrzeby dzieci.

Do dyspozycji wychowanków  zostały przygotowane dwie przestronne sale, wyposażone w odpowiedni sprzęt, zabawki i pomoce dydaktyczne. W przedszkolu pracuje kilku nauczycieli, odpowiednio przygotowanych do pracy w przedszkolu, posiadających wykształcenie pedagogiczne, doświadczenie oraz pasje i umiejętności artystyczne.

Przedszkole  jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach: 6:30 - 18.00.

Zapewniamy dzieciom 4 posiłki dziennie ( śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek).

Wszystkich Rodziców, którzy pragną, aby ich dziecko, mając zapewnione poczucie bezpieczeństwa, wkraczało w samodzielność, miło i twórczo spędzało czas -

ZAPRASZAMY WRAZ Z DZIEĆMI DO NASZEGO PRZEDSZKOLA.